3. Niedziela Wielkanocna – 4 maja 2014 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.  
  2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  3. Od dzisiejszej niedzieli zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
  4. Młodzież z klas trzecich, przygotowująca się do bierzmowania,  ma w tym tygodniu spotkania katechetyczne. Grupa I – we wtorek o 19.00, grupa II – w środę o 19.00 i grupa III w czwartek o 19.00.
  5. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 9 maja o godz. 19.15, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 57 kl. C i D. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zapraszamy na kolejny wieczór autorski, który będzie w sobotę 10 maja o godz. 19.00. Tym razem gościć będziemy poetę Krzysztofa Kołtuna z Chełma Lubelskiego.
  7. Przypominamy, że od ubiegłego tygodnia działa przy naszej parafii Pogotowie Duchowe dla osób w kryzysie duchowym, potrzebujących rozmowy z duszpasterzem. Kapłani będą  pełnić dyżur w poniedziałki od 9.00 do 10.00 i czwartki od 19.00 do 20.00w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że w każdą środę od 17.00 do 19.00 w sali domu parafialnego jest czynna poradnia dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 klatka A za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 65 klatka B.
  9. Zapraszamy na indywidualną adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będzie ona co tydzień w  każdy czwartek okresu wielkanocnego, czyli do 5 czerwca włącznie, od godziny 19.00 do 20.00. Każdy będzie mógł przyjść i wyjść w dowolnej chwili. Będzie to godzina przeznaczona na indywidualną modlitwę w ciszy i uwielbienie naszego Zbawiciela.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,      urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.