7. Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwca 2014 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – liturgiczne wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na zakończenie Mszy św. wieczornej, z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Do godziny 20.00 trwać będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji.
  3. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 odprawiona będzie Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Indywidualna adoracja Pana Jezusa trwać będzie od zakończenie Mszy św. o 18.00 do Mszy o 19.30.
  4. W sobotę kapłani odwiedzą chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają. Sobota to również wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w tym roku na modlitewne czuwanie przed tą uroczystością. Zakończy się ono Mszą św. o 21.00. Podczas tej Eucharystii prosić będziemy o dary Ducha Świętego dla każdego z nas.
  5. Dziś o 17.30 pierwsze nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczniemy je procesją wokół kościoła.
  6. Gimnazjaliści z klasy pierwszej przygotowujący się do bierzmowania mają spotkanie katechetyczne jutro o godz. 17.30. Kandydaci do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum mają spotkanie katechetyczne w środę 4 czerwca o 19.00.
  7. Msza św. dla rodziców młodzieży gimnazjalnej z kl. III będzie odprawiona 12 czerwca (czwartek) o 19.30. Po niej krótkie zebranie.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 klatka E za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 65 klatka F.
  9. Kolejne spotkanie w ramach parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 3 czerwca o godz. 19.00.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.