25. niedziela zwykła – 21 września 2014

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek –wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej; we wtorek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny; w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w sobotę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Tym razem gościć będziemy poetę ks. Grzegorza Stachurę, który pracuje w parafii w Skalbmierzu w diecezji kieleckiej. W czasie wieczoru autorskiego wystąpi również schola „Baranki Boże”.
 3. We wtorek (23 września) o 19.00 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 4. W najbliższą środę (24 września) o godzinie 20.00 w Auli Jana Pawła II będzie zebranie z rodzicami młodzieży z III klasy gimnazjum, która w tym roku szkolnym przystąpi w naszej parafii do sakramentu bierzmowania.
 5. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 63 klatka E i F. Będzie ona odprawiona w piątek 26 września o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 6. Młodzież z III klasy gimnazjum ma swoje pierwsze spotkanie katechetyczne w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania w piątek 26 września o godz. 19.00.
 7. Zapraszamy do naszego kina parafialnego na film z serii „Klasyka filmu religijnego”. Film będzie wyświetlony w sobotę 27 września o 18.45. Wstęp wolny.
 8. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Nowosądecka 31 kl. A i B.
 9. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Przy kawie, herbacie będzie można skorzystać z kilkunastu tytułów prasowych.
 10. Od pierwszego czwartku października chcemy otworzyć świetlicę dla osób starszych. Będzie ona czynna w czwartki od 15.00 do 18.00. Szukamy wolontariuszy od 16 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej tworzeniu i sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobonia. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę (24 września) o 19.00 w sali na plebani.
 11. Dzisiejsza składa jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Brzegowy (l. 84), Anna Marianna Wieczorek (l. 98), Wojciech Wiktor Szydłak (l. 41) . Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.