II niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014 r.

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu. W poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.00 i 18.00. Na Mszę wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców. Po Mszy w auli św. Jana Pawła II odbędzie się zebranie z rodzicami. W sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 2. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono 9 grudnia (wtorek) o godz. 19.00.
 4. Kandydaci do bierzmowania z II kl. gimnazjum mają katechezę w czwartek (11 grudnia) o 19.00. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkania katechetyczne w tym tygodniu w następujących terminach: grupa I we wtorek (9 grudnia) o godz. 20.00; grupa IIw środę (10 grudnia) o godz. 20.00; grupa IIIw czwartek (11 grudnia) o godz. 19.00.
 5. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 67 klatka A i B. Będzie ona odprawiona w piątek 12 grudnia o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 6. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał głodu w czasie świąt Bożego Narodzenia.
 7. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 10 (klatka schodowa nr I ).
 8. W święto Najświętszej Rodziny, czyli w najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu (28 grudnia), chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2014 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30 i 35 rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20 rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10 i 15 rocznicę zawarcia małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. i 45 rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się w listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary. Msze św. jubileuszowe i rocznicowe są za darmo.
 9. Informujemy, że jest organizowana dwutygodniowa pielgrzymka do Włoch z Sycylią w terminie od 16 do 30 maja 2015 roku. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń. Tam też można się zapoznać z propozycjami innych wyjazdów w 2015 roku.
 10. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Marian Kominiak (l. 78), Jacek Józef Szczyrek (l. 71), January Tadeusz Moskalski (l. 80). Pomódlmy się w ich intencji. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.