4. niedziela zwykła – 1 lutego 2015 r.

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego; w czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 2. Dziś o godz. 19.00, w auli Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie z Jackiem Sojanem, poetą, krakowskim animatorem kultury literackiej i przewodnikiem górskim.
 3. Jutro Msze święte o 7.00 i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie ono 10 lutego (wtorek) o godz. 19.00, a nie jak wcześniej planowano we wtorek 3 lutego.
 5. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum, z wszystkich grup, będzie w najbliższy środę (4 lutego) o 20.00.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msze św. o 00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy ludzi, którzy ją obrażają.
 8. W sobotę (14 lutego) o 19.00, w auli Jana Pawła II, będzie II cz. filmu fabularnego pt. „Ojciec Pio”. Wstęp wolny.
 9. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 19 (klatka schodowa nr I) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Włoska 19 (klatka chodowa nr II).
 10. Organizowany jest wyjazd dla dzieci na rekolekcje misyjne. Będą one w Zakrzowie od 22 do 28 lutego w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas. Koszt 400 złotych. Więcej informacji u ks. Tomasza. Karty zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii.
 11. Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa prosi o wsparcie jednym procentem podatku. Po każdej Mszy wolontariusze hospicjum będą rozdawać płytki CD z programem do rocznego rozliczenia oraz wizytówki KRS hospicjum – dla tych, którzy deklaracje będą wypełniać ręcznie.
 12. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską mogą to uczynić w tym tygodniu, umawiając się indywidualnie na wizytę.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.