Diakonia Muzyczna i Diakonia Teatralna Wspólnoty Oazowej “CEDRON” – Jasełka 2015


zapraszamy serdecznie do obejrzenia i wysłuchania krótkiego (40 minutowego), znakomitego koncertu nietypowych współczesnych pastorałek polskich, rzadko wykonywanych. Diakonia Teatralna i Diakonia Muzyczna nowopiaszczańskiej Oazy “Cedron” w Krakowie, ubogacona w piękne talenty młodych śpiewaków i śpiewaczki, muzyków i muzykantki, aktorów i aktorki, przygotowała rewelacyjny artystyczny spektakl muzyczno-teatralny pt. “Jasełka”,
zagrany z werwą na wysokim poziomie w stylu iście porywającym a zarazem kontemplacyjnym, dostarczając swoją ekspresją twórczą satysfakcji estetycznej i duchowej jednocześnie, pokazując piękno polskiej kultury chrześcijańskiej, jej nieustanne możliwości nowoczesnego rozwoju tradycyjnych gatunków sztuki religijnej. Przedstawienie syci nasz głód dobrej i czystej sztuki współczesnej.
Jednym słowem: wspaniała uczta dla ducha.
Reżyseria spektaklu: Justyna Galica i Ewa Korbut, prowadzenie scholi muzycznej: Katarzyna Wachcińska.
Film pt. “Jasełka” nakręcony społecznie przez Andrzeja Szełęgę z “Czystej Kultury” można znaleźć na You Tube, wpisując pełną nazwę kanału:

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny.