Niedziela Miłosierdzia Bożego – 12 kwietnia 2015

  1. Dzisiejsza druga niedziela wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach.
  2. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek (14 kwietnia) o godz. 19.00
  3. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 8 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Podedworze 10 (kl. A).
  4. W niedzielę 19 kwietnia wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które niesie pomoc chorym również w naszej Parafii, będą zbierać datki do puszek na dalszą działalność. Hospicjum od dziewięciu lat niesie bezinteresowną pomoc przewlekle chorym oraz chorym nowotworowo, którym zapewnia pełna opiekę medyczną, pomoc socjalną, pomoc wolontariuszy i sprzęt niezbędny w opiece. Jest to możliwe tylko dzięki hojności i wrażliwości ludzkich serc. Już dziś dziękuje za wszelką okazaną pomoc.
  5. Przypominamy, że w środy od 17.30 do 19.00 w sali domu parafialnego otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na trzydniową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd w najbliższy piątek.
  7. Dziś po Mszach św. radni naszej Dzielnicy i wolontariusze będą zbierać podpisy pod apelem do Władz Krakowa o przyspieszenie realizacji uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 28 stycznia 2015 r., dotyczącej budowy Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Czarnogórskiej 14 w Krakowie na Osiedlu Wola Duchacka-Wschód. Wiele lat temu wyburzono budynek jedynego Klubu Kultury na tym Osiedlu. Kilka tysięcy mieszkańców utraciło Bibliotekę i Klub. W 2011 r. za kilkaset tysięcy złotych przygotowano projekt nowego budynku i czeka on bezskutecznie od 4 lat na swoją realizację. Apelujemy do Władz Krakowa o skuteczne i szybkie działanie w celu przyśpieszenia budowy Centrum Kultury i Rekreacji o kilka lat, a nie dopiero w okresie 2018-2021.  
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.