Zaproszenia wiosenne do „PSALM-u” na Piaskach Nowych w Krakowie

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na dwa kolejne niezwykłe niedzielne spotkania autorskie z cyklu „Poezja religijna”.

1) W niedzielę 31 maja 2015 r. spotkanie z dr. hab. Wojciechem Kudybą, profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, literaturoznawcą, poetą, krytykiem literackim. Wiersze w wykonaniu autora, następnie rozmowa z gościem o wierze, patriotyzmie i poezji poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

 

2) W niedzielę 7 czerwca 2015 r. spotkanie z prof. Charlesem Stephenem Kraszewskim z katolickiego uniwersytetu King’s College w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych Ameryki, poetą, literaturoznawcą, krytykiem literackim, redaktorem naczelnym „The Polish Review” w Nowym Jorku (2007-2011), członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (w Londynie) i laureatem Nagrody za propagowanie kultury polskiej. Wiersze polskie w wykonaniu autora, następnie rozmowa po polsku z gościem o wierze, poezji i Ameryce – poprowadzi ją dr Marek Mariusz Tytko (UJ).
Wstęp na spotkania jest wolny dla wszystkich. Spotkania w niedziele od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: tramwajami nr 24 i 50, autobusami nr 164, 204, 224, 244, przystanek: Piaski Nowe (obok kościoła). Aktualne informacje na www.parafiapiaskinowe.pl w zakładce PSALM. Zapraszamy serdecznie na niepowtarzalne wieczory!

Kontakt: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl