24. niedziela zwykła – 13 września 2015 r

  1. Dziś o godz. 17.00 Różaniec Fatimski, a po nim procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim.
  2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałekświęto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa; w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  3. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 6 ( mieszkających od VI do X piętra) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 8 ( mieszkających od parteru do V piętra).
  4. Przypominamy, że do 27 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  5. Przypominamy, że w każdy czwartek od 15.30 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobania.
  6. Wznawiamy po wakacyjnej przerwie działalność tzw. Pomocy Duchowej dla osób potrzebujących rozmowy na tematy wiary, duchowości i spraw moralnych. Ksiądz Wojciech Dzioboń będzie dyżurował w środy od 16.00 do 17.00, zaś Piotr w czwartki od 19.00 do 20.00. Kapłani dyżurują w kancelarii parafialnej. Spraw kancelaryjnych nie załatwiamy w tym czasie. Możliwe jest również umówienie się telefoniczne na rozmowę z kapłanem w innym terminie. Informacje w gablocie ogłoszeń.
  7. Zapraszamy po wakacyjnej przerwie na film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie w sobotę 19 września o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Wyświetlony będzie film fabularny pt. „Ksiądz Bosko apostoł młodzieży” . Wstęp wolny.
  8. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Spotkanie kandydatów na ministranta będzie w najbliższy poniedziałek (14 września) o 17.00 w sali domu parafialnego. Kandydatami mogą być już chłopcy z klasy I szkoły podstawowej.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.