Ogłoszenia parafialne – 11 października 2015 – Odpust parafialny

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorekwspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia. Suma odpustowa o 12.30.
 3. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XV Dzień Papieski. Towarzyszy mu hasło: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze na ten cel można składać do specjalnych skarbon także przed naszym kościołem. Bóg zapłać ofiary.
 4. We wtorek (13 października) ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 5. W środę o 19.00 w sali domu parafialnego spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 6. Dziękujemy różom Żywego Różańca za złożoną ofiarę pieniężną (1000 zł) na cele duszpasterskie naszej parafii.
 7. Zapraszamy na film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. W najbliższą sobotę (17 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II, będzie wyświetlona II część filmu fabularnego pt. „Święty Filip Neri”. Wstęp wolny.
 8. Przypominamy, że w drugie i czwarte środy miesiąca od 17.30 do 19.00 (w sali domu parafialnego) otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 9. W naszej parafii rozpoczynają się duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 16 października w sali domu parafialnego o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii – uczniów gimnazjum, liceum oraz studentów i młodzież pracującą.
 10. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 20 października o godz. 19.00.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku Białoruska 10 (kl. nr 2). Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 10 (kl. nr 3).
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.