II niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; W wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.00 i 18.00. Na Mszę wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców. Po Mszy w auli św. Jana Pawła II odbędzie się zebranie z rodzicami.
 2. Dzisiaj o 17.30 odprawimy Nieszpory.
 3. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek 8 grudnia wyjątkowo o godz. o 19.30.
 5. Gimnazjaliści z klasy II, przygotowujący się przyjęcia sakramentu bierzmowania, mają spotkanie katechetyczne w piątek (11 grudnia) o 19.00.
 6. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 12 grudnia o godz. 19.00.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. III) za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku Łużycka 49 (kl. A).
 8. W święto Najświętszej Rodziny, czyli w najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu (27 grudnia), chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2015 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30 i 35 rocznicę ślubu; na 10.00 srebrnych jubilatów i małżonków, którzy w tym roku obchodzili rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. i 15. rocznicę zawarcia małżeństwa; na 13.00 zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. i 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się w listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu na Msze św. jubileuszowe i rocznicowe nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma spotkanie 16 grudnia o godz. 19.30.
 10. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka Zofia Kozina (l. 84). Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać. Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.