15. niedziela zwykła – 10 lipca 2016 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  2. W środę 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  3. W czwartek przybędą do naszego dekanatu symbole ŚDM: Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani („Wybawicielka Ludu Rzymskiego”). Będą one przez jedną dobę w kościele Miłosierdzia Bożego w Prokocimiu Nowym. Powitanie Krzyża i ikony Matki Bożej będzie o godz. 17.30, a o 18.00 rozpocznie się Msza św. Symbole Światowych Dni Młodzieży będą przebywać do piątku do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czwartek i w piątek w intencji ŚDM, Ojca św. Franciszka, młodzieży i całego Kościoła.
  4. Drewniany krzyż, nazywany dziś Krzyżem Światowych Dni Młodzieży, został wykonany w 1983 roku z okazji rozpoczęcia Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia. Podczas uroczystości otwarcia Roku Świętego młodzi ludzie wnieśli ten krzyż do bazyliki św. Piotra, gdzie pozostał przez cały czas trwania jubileuszu. Młodzież prosiła Jana Pawła II, aby przekazał im ten krzyż po zakończeniu obchodów Roku Świętego. Ojciec Święty spełnił ich prośbę i w Niedzielę Zmartwychwstania w 1984 r. powierzył im Krzyż Roku Świętego. Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. Przydomek „Wybawicielka Ludu Rzymskiego” sięga wydarzeń z końca VI wieku, kiedy mieszkańców Rzymu trawiła epidemia dżumy. W roku 590 papież Grzegorz Wielki niósł ten wizerunek Maryi w błagalnej procesji, prosząc o ocalenie miasta. Wkrótce potem zaraza ustąpiła. Dziś słynący łaskami obraz Matki Bożej znajduje się w bazylice Santa Maria Maggiore, dokąd wierni pielgrzymują w wielu intencjach. Po raz pierwszy na Światowych Dniach Młodzieży Matka Boża w tym wizerunku pojawiła się w roku 2000, kiedy kopię ikony umieszczono przy papieskim ołtarzu na Tor Vergata.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 kl. A za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 63 kl. B.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.