III Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2017

1.   Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; w czwartek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa; w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. 

2.   Dziś o 17.30 rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3.   Dziś o godz. 19.00, w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko – Muzycznego, gościć będziemy dr inż. Antoniego Ziębę prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

4.   W środę – w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

6.   W piątek (5 maja) wypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci będzie odprawiona o 16.30, natomiast o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
7.   W sobotę (6 maja), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii. Wyjątkowo, z racji pierwszej spowiedzi dla dzieci klas III, kapłani będą odwiedzać chorych od godziny 11.30 a nie jak zwykle bywało od 9.00.

8.   Informujemy, że w niedzielę 7 maja, ze względu na Pierwszą Komunię, zostaje zmieniony porządek Mszy. Będą one odprawione o 7.00, 8.00, 9.00 (z Pierwszą Komunią) 11.00 (z Pierwszą Komunią) 13.00. 18.00, 19.30.

9.   Dziękujemy mieszkańcom bloku Białoruska 10 (kl. schodowa nr 3) za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

10. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału tych młodych ludzi, którzy chcą manifestować swoją wiarę tak, jak to robili podczas ŚDM w Krakowie. Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godz. 3.00, powrót w niedzielę ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu 100 zł, w tym pakiet pielgrzyma. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. 

11. Raz jeszcze informujemy, że w ramach obchodów 25 rocznicy powstania parafii, organizujemy z naszej parafii grupę pielgrzymkową, która pójdzie pieszo do Częstochowy, by w ten sposób podziękować Matce Bożej za opiekę nad nami i prosić o dalsze potrzebne łaski. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub drogą e-mailową:

zpiaskowdomadonny@gmail.com

12. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności: Klaudia Opach (l.28), Krystyna Habel (. 72). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

13.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.