30 września 2018 – 26. niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałekwspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w czwartekwspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątekwspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  2. W naszej parafii powstaje już 8 krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota małżeństw, która poszukuje Boga wspierając się nawzajem. Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. Spotkanie organizacyjne dla nowego kręgu odbędzie się dziś w domu parafialnym zaraz po zakończeniu Mszy św. o 11.30.
  3. Dzisiaj o 16.30 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy należą do tego gremium

 

  1. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywają się będą w poniedziałki o godz. 16.30.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

  1. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii.
  2. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w najbliższą sobotę 6 października. O 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec z pieśnią Maryjną po każdej tajemnicy różańcowej. Od 19.30 do 20.00 będzie przerwa z poczęstunkiem. O 20.00 zespół Cantate Rosariae zaśpiewa Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszyscy będziemy mogli modlić się jego słowami, gdyż tekst będzie wyświetlany na ekranie. O 21.00 – Apel Jasnogórski, a zaraz po nim Różaniec (tajemnice światła) i zakończenie czuwania modlitewnego. Ulotki informujące o tym wydarzeniu są na stoliku z prasą religijną.
  3. W następną niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień odpustu. Przypominamy, że w tym dniu Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku. Nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00. Pozostałe godziny Mszy bez zmian. Sumę odpustową o godzinie 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Bogusław Seweryn, tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny.
  4. Zapraszamy na koncert zespołu „Duża Rajska Kawa”, który odbędzie się w niedzielę 7 października o 19.00 w domu parafialnym w auli św. Jana Pawła II. Zespół wykonuje muzykę w klimacie Krainy Łagodności. U nas zaprezentuje utwory, których muzyka została napisana do wierszy krakowskiej poetki, Ewy Stadtmüller. Wiesze pochodzą z tomiku „Niech radują się Tobą dobre Anioły”.
  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 43 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. A i B.

 

W poniedziałek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W tym roku nie będzie u nas dodatkowego nabożeństwa dla dzieci. Wszystkich zapraszamy na Różaniec, który będziemy odmawiać w dzień powszedni po Mszy o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.