Dzień odpustu parafialnego – 7 października 2018

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorekświęto błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa; w piątekwspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
  2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00. Pozostałe godziny Mszy bez zmian.
  3. Zapraszamy na koncert zespołu „Duża Rajska Kawa”, który odbędzie się dzisiaj o 19.00 w domu parafialnym w auli św. Jana Pawła II. Zespół wykonuje muzykę w klimacie Krainy Łagodności. U nas zaprezentuje utwory, których muzyka została napisana do wierszy krakowskiej poetki, Ewy Stadtmüller. Wiesze pochodzą z tomiku „Niech radują się Tobą dobre Anioły”.
  4. W sobotę 13 października zakończenie nabożeństw Fatimskich. O 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  5. W niedzielę, 14 października 2018 r., w całej Polsce przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”, które nawiązuje do tytułu dramatu Karola Wojtyły. W ramach Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski tradycyjnie odbędą się m.in. czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje. Odbędą się też zbiórki pieniędzy na rzecz wsparcia uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  6. W przyszłą niedzielę (14 października) po Mszy św. o 11.30 będzie zebranie z rodzicami dzieci, które w 2019 roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Dziękujemy różom Żywego Różańca za ofiarę pieniężną (1000 zł) złożoną jako dar ołtarza na cele duszpasterskie naszej parafii.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. C i D.
  9. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są odprawiane zaraz po zakończeniu Mszy św. o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.