1. niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

 

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się takiej Mszy w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. W pierwszy piątek miesiąca (7 grudnia) Roraty wyjątkowo będą odprawione o 16.30.
  3. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć od dziś we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej rodziny parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  4. Dziś na zakończenie Mszy św. o 19.30 będziemy mogli wysłuchać świadectwa Pawła Zaremby, nawróconego żołnierza zawodowego, uczestnika wojny na Bałkanach, który będzie opowiadał, jak wielkie cuda Bóg zdziałał w jego życiu, i jak doprowadził go nawrócenia i zmiany postawy życiowej.
  5. Kolejny wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 4 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci (Roraty), a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 57 kl. C i D.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.