2. niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary za nie przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci ze scholki na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć poświęcone opłatki.
 3. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich ma spotkanie 13 grudnia (czwartek) o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do współpracy w ramach tego stowarzyszenia.
 4. W czwartek 13 grudnia o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7.
 5. W niedzielę 16 grudnia dokonamy liturgicznego wprowadzenia na stale do naszej świątyni relikwii świętych Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Niech będą oni patronami tych wszystkich, którzy chcą przez swoje codzienne obowiązki życia rodzinnego zbliżać się do Pana Boga.
 6. W przyszłą niedzielę (16 grudnia) przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał niedostatku w czasie świąt Bożego Narodzenia.
 7. W święto Świętej Rodziny, które w tym roku wypada w niedzielę 30 grudnia, chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2018 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Zapisy trwać będą do 20 grudnia (czwartek) włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 8. Do końca adwentu trwają zapisy na zimowisko dla dzieci, które odbędzie się w terminie od 20 do 25 stycznia 2019 w Ustroniu. Więcej informacji u ks. Pawła.
 9. Kolejny wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 18 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 10. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się takiej Mszy Roratniej w niedziele Adwentu.
 11. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. A i B.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Aleksander Chromy (l. 58). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.