2. niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek –  wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 2. Do do 25 stycznia, pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”, na całym świecie będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Zespół „Cantate Rosariae” zaprasza na Misyjny koncert kolęd pt. „Ta święta noc”, który będzie dzisiaj o godzinie 16.00  w naszym kościele.
 4. Natomiast za tydzień, o godzinie 18.45, w naszym kościele rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru „Kanon”. 
 5. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 93.
 6. Przypominamy, że w naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wyjazd 14 maja, powrót 23 maja. Koszt 990 złotych oraz 360 Euro. Zapisy i informacja w zakrystii. 
 7. W tym roku nasza parafia organizuje również 3 inne  pielgrzymki.  Od 13 do 15 czerwca planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego. W dniach 24 do 26 lipca planowana jest pielgrzymka do Kodnia, Grabarki i Sokółki. Zaś od 18 września do 3 października do Fatimy, Lourdes i La Salette. 
 8. Szczegółowy program pielgrzymek znajdziemy tutaj: http://waj-absolwent.blogspot.com/p/pielgrzymki-2019.html 
 9. Ksiądz Wojciech Kościelniak, misjonarz z Tanzanii napisał do nas list, w którym czytamy m.in. „Drodzy Siostry i Bracia z gościnnej Parafii Piaski Nowe, Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! (…) Pragnę podziękować najlepiej jak umiem i jednocześnie zapewnić Was, że Wasza hojna, serdeczna, misyjna pomoc w wysokości 27,177.90 PLN, 1000 koron norweskich i 2 Euro do koszyczków i przelewami na konto misyjne i fundacyjne pomoże nam wesprzeć Fundusz Zdrowia dla naszego ośrodka zdrowia w Kiabakari a 6,400 PLN za zakupione książki-cegiełki pomogą dofinansować obiady dla naszych uczniów. Niech Wam, Kochani, za wstawiennictwem Waszej Patronki, Maryi, Królowej Różańca Świętego, błogosławi Miłosierny Bóg i wynagrodzi hojnie miłosierną miłość, jaką ogarnęliście moje misje Waszym wsparciem! Będziemy modlić się w Kiabakari za Waszą wspólnotę, byście mogli żyć pięknie, mądrze, w zdrowiu i radości a Pan darzył Was na co dzień wszelkimi łaskami w swej hojności! Szczęść Wam Boże!
 10. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Władysław Dobrowolski (l. 72). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 11. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny lub urodziny, my, wasi duszpasterze, życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze i niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.