Ogłoszenia Duszpasterskie: 1 niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Dziękujemy ks. dr Pawłowi Gałuszce za wygłoszenie rekolekcji, które wprowadziły naszą rodzinę parafialną w czas Wielkiego Postu. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy naukowej, a także na stanowisku dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Naszą wdzięczność okażmy rekolekcjoniście modlitwą w jego intencji.
  3. We wtorek o 19.00 kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o 19.30. W piątek Droga Krzyżowa o 17.15 oraz o godzinie 20.00.
  5. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia po Mszy wieczornej odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
  6. W tym tygodniu o włączenie się w Maraton Modlitewny za Ojczyznę i Kościół prosimy następujące grupy formacyjne. W poniedziałek – III Róża Żywego Różańca; we wtorek – IV Róża Żywego Różańca”; w środę – V Róża Żywego Różańca; w czwartek – VI Róża Żywego Różańca; w sobotę – I Krąg Domowego Kościoła.
  7. W najbliższych dniach Ewa Korbut, animatorka z naszej wspólnoty oazowej, wyjeżdża na dwuletnią misję Ruchu Światło-Życie do Kenii. Wspierajmy modlitwą jej posługę dla Pana Jezusa i Kościoła.
  8. W niedzielę 8 marca wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, które opiekuje się również chorymi z naszej parafii, będą zbierać datki do puszek na dalszą działalność.
  9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Białoruska 8 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Białoruska 10. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  10. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić l imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, my, wasi duszpasterze, życzymy wam wielu łask Bożych w codzienności życia oraz umocnienia wiary, nadziei i miłości.